Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Spoločnosť Cineworld zatvára svoje kiná, o prácu môže prísť vyše 40-tisíc zamestnancov

 Webnoviny   5. október 2020  106
Spoločnosť Cineworld zatvára svoje kiná, o prácu môže prísť vyše 40-tisíc zamestnancov

5.10.2020 (Webnoviny.sk) - Druhý najväčší prevádzkovateľ siete kín na svete, britská spoločnosť Cineworld, zatvára všetky svoje kiná vo Veľkej Británii a USA. Rozhodnutie, ktoré firma naznačila počas víkendu a formálne oznámila v pondelok, môže mať priamy dopad na zhruba 45-tisíc zamestnancov.

Cineworld k radikálnemu kroku prinútili obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. Tie viedli k zatvoreniu kín a odkladu viacerých dlho očakávaných filmových premiér vrátane nového filmu o agentovi 007 Jamesovi Bondovi. Jeho uvedenie producenti minulý týždeň opäť posunuli, tentoraz na apríl budúceho roka. Pôvodne mal ísť do distribúcie už tento rok v apríli.

Spoločnosť Cineworld za prvý polrok tohto roka vykázala stratu 1,6 miliardy USD po zisku 139,7 milióna USD v rovnakom období vlaňajška. Tržby sa počas januára a júna prepadli na 712,4 milióna USD z úrovne 2,15 miliardy USD.

Viac k témam: bezpečnostné opatrenia, kino, Koronavírus
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločnosť Cineworld zatvára svoje kiná, o prácu môže prísť vyše 40-tisíc zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.