Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
- Nemecko rozprestiera Európsky nebeský štít
- Americký súkromný sektor minulý mesiac znížil počet zamestnancov
Spoločná európska mena voči doláru oslabila, trhy ovplyvnila aj americko-čínska dohoda
NEW YORK 3. mája (WebNoviny.sk) - Euro v úvode piatkového obchodovania oslabilo oproti doláru, hoci inflácia v eurozóne v apríli stúpla. Štatistický úrad Európskej únie Eurostat informoval, že medziročná inflácia v menovej únii sa zvýšila na 1,7 percenta z marcových 1,4 percenta. Spoločná európska mena si však pohoršila na 1,1155 USD/EUR z úrovne 1,1176 USD/EUR.
Dolár klesol voči japonskému jenu po správach poukazujúcich na prekážky pri uzatváraní americko-čínskej dohody o obchode. Americká internetová stránka Politico totiž uviedla, že Čína sa pravdepodobne v dohode nezaviaže k redukcii štátnych subvencií. Dolár voči jenu oslabil na 111,50 JPY/USD zo štvrtkovej uzatváracej hodnoty 111,51 JPY/USD.
Viac k témam: dolár, svetové devízové trhy
Zdroj: Webnoviny.sk - Spoločná európska mena voči doláru oslabila, trhy ovplyvnila aj americko-čínska dohoda © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Putin: Ak Európa chce vojnu s Ruskom, my sme pripravení
Z nákladného auta v Nemecku zmizlo 20-tisíc kusov nábojov určených pre armádu
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk