Utorok, 11. máj 2021
Jasno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Sociálna poisťovňa vykonala menej kontrol dodržiavania „péenky“, dôvodom bola pandémia Covid-19

 Webnoviny   4. august 2020  103
Sociálna poisťovňa vykonala menej kontrol dodržiavania „péenky“, dôvodom bola pandémia Covid-19

4.8.2020 (Webnoviny.sk) - Pandémia koronavírusu v prvom polroku tohto roka znížila počet kontrol dodržiavania liečebného režimu pri PN, ktoré vykonala Sociálna poisťovňa. Poisťovňa totiž musela dodržiavať ochranné opatrenia voči poistencom, ale aj voči vlastným pracovníkom.

Kým v prvom polroku minulého roka poisťovňa vykonala 46,3-tisíca kontrol, v prvom polroku tohto roka to bolo len 16,6-tisíca kontrol dodržiavania liečebného režimu. V tlačovej správe o tom informoval hovorca poisťovne Peter Višváder.

Pracovníci poisťovne vykonali v prvom polroku tohto roka 375 kontrol na podnet zamestnávateľa, 47 na podnet ošetrujúceho lekára a 10 046 prípadov na podnet posudkových lekárov Sociálnej poisťovne. "Pri 3 868 prípadoch boli kontroly vykonané z dôvodu podozrenia z porušenia liečebného režimu," uvádza poisťovňa.

Z tohto množstva bolo 840 "péeniek" ukončených a poistenci boli uznaní za práceschopných, v 69 prípadoch bola poistencom pre porušenie liečebného režimu udelená pokuta, 199 prípadov ďalej preveroval odbor nemocenského poistenia a 2 760 bolo ospravedlnených.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuViac k témam: Koronavírus, práceneschopnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa vykonala menej kontrol dodržiavania „péenky“, dôvodom bola pandémia Covid-19 © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.