Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Sociálna poisťovňa pripomína termín úhrady odložených odvodov, klientom bude posielať e-maily

 Webnoviny  24. september 2021  145
Sociálna poisťovňa pripomína termín úhrady odložených odvodov, klientom bude posielať e-maily

24.9.2021 (Webnoviny.sk) - Zamestnávateľom a samostatne zárobkovo činným osobám (SZČO), ktorí si počas koronakrízy požiadali o odklad poistného za marec 2020, sa blíži termín jeho splatnosti.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Uhradiť odložené poistné na sociálne poistenie za marec minulého roka je potrebné do 30. septembra tohto roka. V tlačovej správe o tom informovala Sociálna poisťovňa.

E-mail s pripomienkou


Poisťovňa bude v najbližších dňoch zasielať e-maily dotknutým subjektom v snahe pripomenúť im blížiaci sa termín, aby si svoje záväzky vyrovnali včas a nestali sa zbytočne dlžníkmi. Správy dostane 2 665 SZČO a zamestnávateľov, ktorí podali čestné vyhlásenia k odkladu poistného za marec 2020 a ešte ho neuhradili.

Pri úhrade poistného za marec 2020 je potrebné uviesť špecifický symbol v štandardnom tvare 032020, použiť správny variabilný symbol a poistné zaplatiť na číslo účtu príslušnej pobočky Sociálnej poisťovne.

Splátkový kalendár


Ak SZČO a zamestnávatelia s odloženou splatnosťou poistného za marec 2020 neuhradia platbu do 30. septembra tohto roka, Sociálna poisťovňa bude zo zákona povinná im predpísať aj penále za dni omeškania a dlžnú sumu poistného a penále vymáhať.

V prípade, že odložené poistné nie sú schopní zaplatiť, môžu požiadať príslušnú pobočku poisťovne po 30. septembri tohto roka, teda po lehote splatnosti, o splátkový kalendár. Jednou z podmienok pre povolenie splátok je zaplatenie posledného (aktuálneho) poistného ku dňu rozhodovania o povolení splátok dlžných súm.

Výhodou splátkového kalendára je, že sa počas krízovej situácie výška splátky nezvyšuje o úrok vo výške 10 % a nevymáha sa dlžná suma poistného, ani sa nevystavuje predpis penále.

Viac k témam: COVID-19, Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Koronavírus, odvody
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa pripomína termín úhrady odložených odvodov, klientom bude posielať e-maily © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.