Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,3 °C
Mimoriadne správy

Sociálna poisťovňa minula tento rok viac ako 25 miliónov eur, najviac išlo na mzdy a poistné

 Webnoviny  28. máj 2021  50
Sociálna poisťovňa minula tento rok viac ako 25 miliónov eur, najviac išlo na mzdy a poistné

28.5.2021 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa na svoju činnosť za prvé dva mesiace tohto roka minula 25,5 milióna eur. Ide takmer o rovnakú sumu ako za prvé dva mesiace minulého roka, keď na Slovensku ešte nebola pandémia.

Na čo sa minulo najviac?


Rozpočet správneho fondu, ktorý slúži na úhradu prevádzkových výdavkov poisťovne, by mal v tomto roku dosiahnuť 200 miliónov eur. Vyplýva to zo správy o hospodárení Sociálnej poisťovne za január a február tohto roka.

Najväčšiu položku vo výdavkoch správneho fondu tvoria výdavky na mzdy a poistné za zamestnancov poisťovne. Za január a február tohto roka dosiahli 17,8 milióna eur.

Na nákup tovarov a služieb poisťovňa za dva mesiace vynaložila 7,3 milióna eur. Zvyšnú sumu bežných výdavkov správneho fondu tvoria bežné transfery vo výške 296-tisíc eur.

Ďalšie výdavky


Kapitálové výdavky poisťovne za dva mesiace tohto roka predstavovali 70-tisíc eur.

Išlo výlučne o položku všeobecných investícií, na informačno-komunikačné technológie nevynaložila poisťovňa ani euro.

V rovnakom období minulého roka na informačno-komunikačné technológie smerovalo 243-tisíc eur.

Viac k témam: hospodárenie, nákup pomôcok, rozpočet, výdavky
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa minula tento rok viac ako 25 miliónov eur, najviac išlo na mzdy a poistné © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.