Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Sociálna poisťovňa evidovala za júl nárast počtu dôchodcov na Slovensku, vyplatila menej invalidných penzií

 Webnoviny  19. august 2022  166  
Sociálna poisťovňa evidovala za júl nárast počtu dôchodcov na Slovensku, vyplatila menej invalidných penzií

19.8.2022 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa evidovala ku koncu júla tohto roka 1 milión 406,7-tisíca dôchodcov na Slovensku. Oproti koncu júla minulého roka ide o nárast o 8,9-tisíca penzistov. Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, v siedmom mesiaci tohto roka medziročne vzrástol o 13,3-tisíca na 1 milión 714,7-tisíca. Vyplýva to zo štatistík Sociálnej poisťovne.

Počet vyplácaných starobných dôchodkov sa ku koncu júla tohto roka medziročne mierne zvýšil. Sociálna poisťovňa vykázala na konci minulého mesiaca 1 milión 99,3-tisíca starobných penzií, čo bolo v porovnaní s júlom vlaňajška o 12,1-tisíca viac.

Počet predčasných starobných dôchodkov medziročne klesol o 471 osôb na 11,4-tisíca. Významnejší pokles nastal pri invalidných penziách. Poisťovňa vyplácala ku koncu minulého mesiaca 224,2-tisíca invalidných dôchodkov, čo bolo o 3,8-tisíca menej ako v júli minulého roka.

Viac k témam: Dôchodcovia, Dôchodok
Zdroj: Webnoviny.sk - Sociálna poisťovňa evidovala za júl nárast počtu dôchodcov na Slovensku, vyplatila menej invalidných penzií © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.