Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Slovenský hrubý domáci produkt na obyvateľa bol vlani štvrtý najslabší v Únii, najvyšší bol v Luxembursku

 Webnoviny  26. marec 2024  64  
Slovenský hrubý domáci produkt na obyvateľa bol vlani štvrtý najslabší v Únii, najvyšší bol v Luxembursku

26.3.2024 (SITA.sk) - Slovenský hrubý domáci produkt (HDP) na obyvateľa podľa parity kúpnej sily bol v minulom roku v rámci členských štátov Európskej únie štvrtý najslabší.

Slovenský HDP na obyvateľa vlani bol len na úrovni 73 percenta priemeru Únie. Vyplýva to z predbežných údajov, ktoré v utorok zverejnil štatistický úrad Európskej únie Eurostat.

Najmenší HDP na obyvateľa bol v roku 2023 v Bulharsku, a to na úrovni 64 percent priemeru Únie. Slabší HDP na obyvateľa ako Slovensko podľa parity kúpnej sily mali aj Grécko (67 % priemeru EÚ) a Lotyšsko (71 %).

Najvyšší HDP na obyvateľa bol vlani v Luxembursku (240 % priemeru EÚ) a Írsku (212 %). S veľkým odstupom nasledovali Holandsko (130 %), Dánsko (128 %) a Rakúsko (123 %).

Viac k témam: Hrubý domáci produkt
Zdroj: SITA.sk - Slovenský hrubý domáci produkt na obyvateľa bol vlani štvrtý najslabší v Únii, najvyšší bol v Luxembursku © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.