Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  29,2 °C
Mimoriadne správy

Slovenský export podporuje ekonomický vývoj, podľa zamestnávateľov však potrebuje zmenu

 Webnoviny  21. február 2022  67
Slovenský export podporuje ekonomický vývoj, podľa zamestnávateľov však potrebuje zmenu

21.2.2022 (Webnoviny.sk) - Slovenský export potrebuje podľa zamestnávateľov zmenu. Upozorňujú, že hoci je ťahúňom ekonomického vývoja, naša krajina by mala mať záujem o stimuláciu exportnej a inovačnej výkonnosti podnikateľov. Táto aktivita totiž môže viesť k rozvoju celej ekonomiky a dobiehaniu iných, ekonomicky výkonnejších krajín Európskej únie.

„Evidujeme však veľkú rozdrobenosť pro-exportných inštitúcií. Takáto fragmentácia pôsobí predovšetkým pre začínajúcich exportérov neprehľadne a zmätočne. Z dlhodobého hľadiska by bolo najefektívnejšie tieto kompetencia postupne zlúčiť,“ uviedol prezident Asociácie zamestnávateľských zväzov a združení SR (AZZZ) Tomáš Malatinský.

Zamestnávatelia v tejto súvislosti vítajú schválený dokument Memorandum Pro Export, ktorý vyzýva na verejnú diskusiu a pozitívne zmeny v podnikateľskom prostredí na Slovensku a podpore exportu slovenských firiem.

Dokument Rady slovenských exportérov už podporila Slovenská poľnohospodárska a potravinárska komora, Slovenská batériová aliancia, Združenie bezpečnostného a obranného priemyslu a rad inštitúcií, firiem či jednotlivcov. „Export je pre slovenskú ekonomiku bytostne dôležitý, a preto v AZZZ vnímame túto iniciatívu pozitívne a podporujeme ju,“ uzavrel Malatinský.

Viac k témam: Export, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenský export podporuje ekonomický vývoj, podľa zamestnávateľov však potrebuje zmenu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.