Sobota, 20. apríl 2024
Slabý dážď  4 °C
Mimoriadne správy

Slovensko dostalo zálohové platby takmer za 200 miliónov eur, Eurokomisia schválila programy politiky súdržnosti

 Webnoviny  23. december 2022  228  
Slovensko dostalo zálohové platby takmer za 200 miliónov eur, Eurokomisia schválila programy politiky súdržnosti

23.12.2022 (Webnoviny.sk) - Európska komisia v rámci programového obdobia 2021 až 2027 schválila štyri programy politiky súdržnosti. Ide o Program Slovensko, Program Interreg Slovensko - Česko, Program Interreg Slovensko - Rakúsko a Program Interact v celkovej výške 12,8 mld. eur. Informovalo o tom Ministerstvo financií SR.

Európska komisia zároveň v decembri uhradila na účty platobného orgánu rezortu financií zálohové platby za všetky schválené programy v celkovej sume 190,3 mil. eur.

Financie sú rozdelené pre dva subjekty, a to za programy v gescii rezortu investícií v objeme 189,4 mil. eur a Interact IV v gescii VÚC Bratislava v sume 0,9 mil. eur.

Zálohové platby poskytujú podľa ministerstva financií likviditu pre úhradu výdavkov projektov implementovaných v rámci programového obdobia 2021 až 2027.

Viac k témam: Európska komisia
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovensko dostalo zálohové platby takmer za 200 miliónov eur, Eurokomisia schválila programy politiky súdržnosti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.