Piatok, 31. júl 2026
Mimoriadne správy
- Riaditeľa pohrebného ústavu odsúdili v Británii na 20 rokov za zneuctenie desiatok zosnulých
- Pri masovom pokuse migrantov dostať sa do španielskej Ceuty zahynulo najmenej 34 ľudí
- Pre štvrtinu Európanov je týždenná dovolenka v zahraničí naďalej luxus. Slováci sú na tom podobne
- Požiar na Kréte naďalej nie je pod kontrolou, hasenie komplikuje silný vietor
- Päť faktov, ktoré potrebujete vedieť o Kryme – polostrove v centre konfliktu medzi Ukrajinou a Ruskom
Slovenské automobilky potrebujú odborníkov, riešením by mala byť rekvalifikácia nezamestnaných
Webnoviny 3. máj 2018 834
BRATISLAVA 3. mája (WebNoviny.sk) - Nezamestnaní Slováci budú mať možnosť rekvalifikácie. Konzorcium Deutsch-Slowakische Akademien (DSA), dcérska spoločnosť nemeckého vzdelávacieho koncernu EBG a spoločnosť Newport Group (NG) plánujú počas nasledujúcich štyroch rokov realizovať projekt s názvom Pripravený na prácu. Odbornú kvalifikáciu by malo získať 20 tisíc nezamestnaných. Predpokladané náklady sa odhadujú na takmer 30 miliónov eur.
Cieľom projektu je riešiť aktuálne problémy na trhu práce, osobitne v oblasti automobilového priemyslu, kde chýbajú v súčasnosti tisíce kvalifikovaných pracovníkov. Ako uviedol predseda dozornej rady EBG Magdeburg - materskej spoločnosti DSA Bernhard Beckmann, pri projekte sa budú využívať dlhoročné skúsenosti, ktoré majú s rekvalifikáciou nezamestnaných v Nemecku.
Rýchla návratnosť finančných prostriedkov
„Aj nemecká ekonomika v minulosti potrebovala riešiť problém s nedostatkom kvalifikovaných odborníkov a jednou z najúčinnejších metód v krátkom aj v strednodobom horizonte sa ukázala byť práve rekvalifikácia nezamestnaných,“ dodal Beckmann.
Konzorcium Deutsch-Slowakische Akademien a NG plánuje realizovať projekt na celom území Slovenska. Bude pri tom využívať aj kapacity na vybraných stredných odborných školách, ktorých zriaďovateľom je DSA a hodlá tiež využívať v spolupráci s Duálnou akadémiou odborné učebne a haly na tejto strednej odbornej škole.
Odporúčame:
Práca je pre Slovákov druhou najdôležitejšou hodnotou, politiku predbehol v prieskume voľný čas
„Jednou z výhod budúceho projektu by mala byt aj rýchla návratnosť vynaložených finančných prostriedkov pri príprave odborníkov pre jednotlivé odborné profesie, ktorá sa aj pri náročnejších z nich, napríklad pri operátorovi výroby a mechatronikovi, odhaduje na približne dva až štyri mesiace,“ doplnil Beckmann.
Odborníci pre všetky štyri automobilky
Ako zdôraznil predseda predstavenstva DSA Marek Nikel, cieľom projektu bude pripravovať rekvalifikačnými kurzami odborníkov predovšetkým pre všetky štyri automobilky, ktoré v súčasnosti na Slovensku pôsobia, ale zároveň aj pre ďalšie filmy v strojárenskom priemysle u nás.
Odporúčame:
Slovenskí zamestnanci si polepšia, zavádzajú sa príplatky za nočnú aj víkendovú prácu
Spomínané konzorcium bude spolupracovať pri tomto projekte aj s Duálnou akadémiou, ktorú zriadili pred tromi rokmi spoločnosti Volkswagen, Siemens, Matador v spolupráci s Bratislavským samosprávnym krajom. Za projektom taktiež stojí Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny.
Viac k témam: práca, rekvalifikácia, rekvalifikačný kurz, zamestnanosť, zamestnanosť na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenské automobilky potrebujú odborníkov, riešením by mala byť rekvalifikácia nezamestnaných © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Opatrenia v rámci úverov sa čiastočne zmiernili, limity sa dotknú najmä úverov na bývanieNasledujúci článok
Ľahká americká ropa si pripísala percento, zdražela aj ropa Brent
Labute tu nie sú symbolom nežnosti. Sú zbraňou. Fantasy novinka Zrada čiernej labute
USA podnikli rozsiahle údery na Irán, konflikt sa opäť rozšíril do regiónu
Rusko postupne ruší obmedzenia predaja pohonných hmôt po ukrajinských útokoch