Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Slovenská pošta pracuje v štandardnom režime, niektoré pobočky však majú obmedzené otváracie hodiny

 Webnoviny  19. november 2020  75
Slovenská pošta pracuje v štandardnom režime, niektoré pobočky však majú obmedzené otváracie hodiny

19.11.2020 (Webnoviny.sk) - Slovenská pošta naďalej zabezpečuje svoje služby v štandardnom režime, pričom obmedzenia v otváracích hodinách pre verejnosť sú len na 31 pobočkách z vyše 1 500 pobočiek. Počet zamestnancov pošty, ktorí boli pozitívne testovaní na ochorenie COVID-19, sa pohybuje okolo 110, pričom pošta má celkovo 13 000 pracovníkov.

Ako ďalej uviedla pre agentúru SITA hovorkyňa Slovenskej pošty Iveta Dorčáková, približne 200 zamestnancov pošty je v povinnej karanténe. Ďalšia časť zamestnancov je práceneschopná z iného dôvodu ako pandémia koronavírusu, ďalšia časť čerpá dovolenku. V dnešný deň, 19. novembra, bolo mimo pracoviska asi 13 percent zamestnancov.

"Slovenská pošta a všetci jej zamestnanci prísne dbajú na dodržiavania hygienických pravidiel na všetkých pracoviskách pošty, či už tam, kde sa pohybujú klienti, alebo aj v priestoroch, kde sú pracovníci. Klienti pošty sú občanmi, ktorým z núdzového stavu vyplývajú povinnosti, a tak, ako je to vo všeobecnej populácii, aj medzi našimi klientmi sa nájdu takí, ktorí opatrenia nedržiavajú dôsledne. Našťastie, ich počet nie je vysoký," dodala Iveta Dorčáková.

Viac o téme: KoronavírusViac k témam: Koronavírus, otváracie hodiny
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovenská pošta pracuje v štandardnom režime, niektoré pobočky však majú obmedzené otváracie hodiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.