Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Slovákov od míňania peňazí neodradila ani koronakríza, nákupy cez e-shopy stúpli takmer o polovicu

 Webnoviny   6. marec 2021  67
Slovákov od míňania peňazí neodradila ani koronakríza, nákupy cez e-shopy stúpli takmer o polovicu

6.3.2021 (Webnoviny.sk) - Nákupy na internete sú čoraz populárnejšie. Vyplýva to zo štúdie Mastercard. Až 91 percent Slovákov nakupuje na internete aspoň občas, podľa nákupných dát spoločnosti Mastercard na e-shopoch zaplatili medziročne o 47 percent viac.

Najobľúbenejším spôsobom platby je v 57 percentách prípadov platba kartou cez internet. Naproti tomu, platba v hotovosti na dobierku klesla v porovnaní s predchádzajúcim rokom o 21 percentuálnych bodov a využila ju viac ako tretina zákazníkov.

Rýchle a jednoduché platby


Všeobecne dôvera v bezpečnosť platieb kartou na internete rastie. Iba 15 percent Slovákov vyjadrilo nedôveru. „Robíme všetko pre to, aby nákupy na internete boli čo najbezpečnejšie a užívateľsky najprívetivejšie. Je to dôležité najmä v čase, keď je obmedzená možnosť nakupovať iným, tradičnejším spôsobom,“ povedal generálny riaditeľ spoločnosti Mastercard pre Slovensko a Českú republiku Michal Čarný.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Pre takmer polovicu zákazníkov je dôležité, aby boli platby čo najjednoduchšie a rýchle. Pri pravidelných nákupoch si tak zákazníci môžu napríklad bezpečne uložiť svoje údaje u obchodníka.

Ľudia si svoje dáta chránia


O možnosti uložiť si bezpečne svoje dáta u predajcu vedelo už 73 percent respondentov, využilo ju zatiaľ 33 percent zákazníkov, a to najmä pri streamovacích službách. Až 31 percent si svoje dáta u internetových obchodníkov neukladá. Je to jeden zo spôsobov, ako si opýtaní svoje dáta chránia.

Výsledky štúdie spoločnosti Mastercard iResearch 2020 sú založené na odpovediach 1 000 respondentov v produktívnom veku od 18 do 64 rokov metódou online panelu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, online nákupy, prieskum
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovákov od míňania peňazí neodradila ani koronakríza, nákupy cez e-shopy stúpli takmer o polovicu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.