Utorok, 11. máj 2021
Jasno  15,6 °C
Mimoriadne správy

Slovak Telekom spustil komerčnú 5G sieť, otvára nové príležitosti v slovenskom priemysle

 Webnoviny  15. december 2020  51
Slovak Telekom spustil komerčnú 5G sieť, otvára nové príležitosti v slovenskom priemysle

15.12.2020 (Webnoviny.sk) - Slovak Telekom spustil komerčnú 5G sieť. Na dodávku svojej 5G mobilnej prístupovej siete a zavedenie komerčných služieb 5G si Slovak Telekom vybral spoločnosť Ericsson. Ako informovali spoločnosti, od 10. decembra pokrýva 5G sieť vybrané časti Bratislavy.

„Prvú fázu komerčnej 5G siete sme spustili v Bratislave a v budúcnosti by sme chceli pokračovať v ďalších aktivitách. Veríme, že 5G je našou bránou do Priemyslu 4.0 a môžeme tak posunúť dopredu hneď niekoľko oblastí slovenského priemyslu,“ povedal Branimir Marič, CTIO, Slovak Telekom.

„Sieť 5G otvára obrovské príležitosti pre slovenskú infraštruktúru a ekonomiku. V čase, keď sú mobilné siete dôležitejšie ako kedykoľvek predtým, je 5G transformačnou platformou, ktorá poskytne stabilitu v post-COVID ére pri realizácii vízií Priemyslu 4.0,“ dodal Jenny Lindqvist, Head of Northern & Central Europe, Ericsson.

Viac k témam: 5G sieť
Zdroj: Webnoviny.sk - Slovak Telekom spustil komerčnú 5G sieť, otvára nové príležitosti v slovenskom priemysle © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.