Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Slováci strávili na „péenke“ v prvej polovici tohto roka takmer o osem dní viac než vlani

 Webnoviny   2. august 2020  119
Slováci strávili na „péenke“ v prvej polovici tohto roka takmer o osem dní viac než vlani

2.8.2020 (Webnoviny.sk) - Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) pre chorobu a úraz v prvom polroku tohto roka trvala 50,14 dní. "Ide o nárast dĺžky trvania jednej práceneschopnosti, oproti minulému roku sa priemerný čas trvania jedného prípadu PN natiahol takmer o osem dní," uviedla v tlačovej správe Sociálna poisťovňa.

V prvom polroku vlaňajška trvali prípady dočasnej práceneschopnosti v priemere 42,75 dní.

Najdlhšie boli práceneschopní poistenci Žilinského kraja, ktorí boli na PN priemerne 54,99 dní. Naopak, najkratšie občania Bratislavského kraja, ktorým jedna PN trvala priemerne 44,77 dní.

Kým zamestnanci počas jednej PN maródovali priemerne 48,85 dní, priemerná práceneschopnosť samostatne zárobkovo činných osôb trvala 59,60 dní a pri dobrovoľne nemocensky poistených osobách až 91,57 dní.

Viac k témam: práceneschopnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci strávili na „péenke“ v prvej polovici tohto roka takmer o osem dní viac než vlani © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.