Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Slováci si už respirátory FFP2 a FFP3 kúpia lacnejšie, začala platiť nulová sadzba DPH

 Webnoviny  12. február 2021  68
Slováci si už respirátory FFP2 a FFP3 kúpia lacnejšie, začala platiť nulová sadzba DPH

12.2.2021 (Webnoviny.sk) - Na respirátory FFP2 a FFP3 sa od piatka 12. marca uplatňuje nulová sadzba dane z pridanej hodnoty (DPH). Legislatívna úprava, ktorou sa zaviedla nulová sadzba DPH na respirátory, totiž v piatok vyšla v Zbierke zákonov SR a týmto dňom aj nadobudla účinnosť.

Platiť bude do konca apríla


Nulová sadzba DPH na respirátory FFP2 a FFP3 sa bude uplatňovať do konca apríla tohto roka. V tlačovej správe o tom informovalo Ministerstvo financií SR.

Viac o téme: Koronavírus


"Dnešným dňom je možné začať uplatňovať nulovú sadzbu DPH na uvedené prostriedky na ochranu dýchacích orgánov," uviedol rezort financií.

Negatívny vplyv na rozpočet


Vláda chce týmto krokom zabezpečiť lepšiu cenovú dostupnosť účinnej ochrany obyvateľstva pred ochorením COVID-19, keďže uplatňovaním nulovej sadzby DPH na uvedené respirátory očakáva zníženie ich ceny pre konečného spotrebiteľa.

Opatrenie bude mať negatívny vplyv na rozpočet verejnej správy v odhadovanej výške 15,75 milióna eur.

Viac k témam: COVID-19, DPH daň z pridanej hodnoty, Koronavírus, respirátory FFP2, respirátory FFP3
Zdroj: Webnoviny.sk - Slováci si už respirátory FFP2 a FFP3 kúpia lacnejšie, začala platiť nulová sadzba DPH © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.