Pondelok, 22. jún 2026
Mimoriadne správy
- Európska únia kriminalizuje umelú inteligenciu vytvárajúcu obsah o sexuálnom zneužívaní detí
- Varšava a Kyjev obnovili exhumácie obetí masakrov UPA, vzťahy zaťažuje spor o históriu
- Výbuch v plynárenskom podniku zabil v Katare 13 ľudí, vyšetrovatelia vylúčili sabotáž
- Vlna extrémnych horúčav si vo Francúzsku vyžiadala životy dvoch detí zabudnutých v aute
- Po dvojročnej prestávke obnovili na Islande lov veľrýb, už zabili dva vráskavce myšoky
Skalická nemocnica chce spoplatniť parkovanie, radnica je proti
Webnoviny 19. marec 2018 817
SKALICA 19. marca (WebNoviny.sk) - Fakultná nemocnica s poliklinikou v Skalici pripravuje spoplatnenie parkovania vo svojom areáli. Podľa riaditeľky Renáty Kormanovej budú môcť vodiči od apríla zotrvať v nemocnici prvú polhodinu zadarmo, za každú ďalšiu hodinu zaplatia jedno euro, najviac však päť eur za deň.
Cieľom je podľa jej vyjadrenia získať parkovacie miesta pre pacientov. S platením za parkovanie v nemocnici nesúhlasí viceprimátor Skalice Milan Roman, ktorý tvrdí, že zmenu nikto s vedením mesta nekonzultoval. Mesto Skalica je pritom jedným z akcionárov nemocnice.
Vytvorenie miest pre pacientov
,,Naším cieľom je dosiahnuť, aby pri limitovaných možnostiach na vytvorenie odstavných miest v areáli nemocnice tieto miesta slúžili pre pacientov a ich návštevníkov, a nie pre bežné dlhodobé parkovanie. Týmto chceme zabrániť devastácii zelených plôch a nemocničného prostredia,“ vysvetľuje Kormanová. Polhodina parkovania zadarmo však podľa Romana nestačí. "Zo skúseností vieme, že návšteva lekára často presahuje tento časový limit. Argument, že bude možné naďalej bezplatne parkovať v priľahlých uliciach, neobstojí. V konečnom dôsledku na to doplatia práve tí, ktorí majú vážnejšie zdravotné problémy, imobilní alebo starší ľudia," hovorí Roman.
Zmena organizácie dopravy má dostať von z areálu aj autá zamestnancov nemocnice. Vedenie nemocnice chce pre nich vyhradiť len asi štyridsať bezplatných miest na Hurbanovej ulici, zamestnancov je pritom šesťsto. Kormanová hovorí, že má neustále sťažnosti na problémy s parkovaním v nemocnici.
Hľadajú zmysluplné riešenie problému
Viceprimátor Roman už kontaktoval aj ďalšieho akcionára, ktorým je Trnavský samosprávny kraj. Predsedu TTSK Jozefa Viskupiča požiadal o stretnutie a prerokovanie zámeru vedenia nemocnice. "Stretnutie sa bude konať už v utorok a verím, že spoločne podnikneme také kroky, ktoré prinesú zmysluplné riešenie tohto problému,“ dodal Roman.
Projekt organizácie dopravy v areáli nemocnice, ktorého súčasťou je aj spoplatnenie parkovania, odsúhlasil dopravný inšpektorát aj stavebný úrad. Zahŕňa aj opravu komunikácií v areáli a vybudovanie nových odstavných plôch s vyššou kapacitou parkovacích miest.
Viac k témam: nemocnica, parkovanie, Skalica
Zdroj: Webnoviny.sk - Skalická nemocnica chce spoplatniť parkovanie, radnica je proti © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Ceny ropy oslabili, ľahká americká ropa si odpísala 28 centovNasledujúci článok
Libra aj euro posilnili voči doláru
Bolívijský rezident vyhlásil výnimočný stav a nasadil políciu proti opozičným blokádam ciest
Kyjev vracia poľské vyznamenania po tom, čo Nawrocki odobral ocenenie Zelenskému
Meloniová ma opakovane prosila o spoločnú fotografiu, vyhlásil Trump