Streda, 1. apríl 2020
Prevažne slnečno  4,1 °C
Mimoriadne správy

Šíriaci sa koronavírus zatvoril ďalšiu automobilku, svojich zamestnancov nechal doma aj Nissan

 Webnoviny  25. marec 2020  19
Šíriaci sa koronavírus zatvoril ďalšiu automobilku, svojich zamestnancov nechal doma aj Nissan

25.3.2020 (Webnoviny.sk) - Japonská automobilka Nissan Motor Co. oznámila, že pre šírenie pandémie koronavírusu zatvára závody v Afrike, Indii a na Blízkom východe a jej administratívni pracovníci v týchto regiónoch pracujú z domu.

Viac o téme: Koronavírus


Tieto kroky sú v súlade s odporúčaním a predpismi vlád a ich cieľom je ochrana zamestnancov, zákazníkov a verejnosti, uviedol výrobca automobilov.

Produkcia závodu aliancie Renault Nissan Automotive India Private, Ltd v indickom meste Chennai sa zastavila už v pondelok až do odvolania. Japonský výrobca áut preruší produkciu aj vo svojom závode v predmestí Pretórie Rosslyn v Južnej Afrike a v závode v Gíze v Egypte sa výroba pozastaví na dva týždne.

Viac k témam: Koronavírus, závod
Zdroj: Webnoviny.sk - Šíriaci sa koronavírus zatvoril ďalšiu automobilku, svojich zamestnancov nechal doma aj Nissan © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.