Piatok, 24. január 2020
Jasno  -2,3 °C
Mimoriadne správy

Šéf Fed-u signalizuje ochotu pristúpiť k prvému zníženiu úrokových sadzieb za dekádu

 Webnoviny  10. júl 2019  32
Šéf Fed-u signalizuje ochotu pristúpiť k prvému zníženiu úrokových sadzieb za dekádu

10.7.2019 (Webnoviny.sk) - Veľká časť predstaviteľov americkej centrálnej banky (Fed) sa domnieva, že oslabovanie globálnej ekonomiky v kombinácii s rastúcom napätím v obchodných vzťahoch posilňuje argumenty v prospech zníženia úrokových sadzieb.

Vyhlásil to v stredu šéf Federálneho rezervného systému Jerome Powell. Podľa agentúry AP tým vyslal doteraz najsilnejší signál ochoty pristúpiť k prvému zníženiu sadzieb za dekádu, čo by sa mohlo stať už na júlovom zasadnutí centrálnej banky.

Neistoty súvisiace s obchodným napätím a obavy o silu globálnej ekonomiky naďalej negatívne vplývajú na výhľad americkej ekonomiky,“ uviedol Powell pred poslancami Kongresu.

Viac k témam: FED americký Federálny rezervný systém
Zdroj: Webnoviny.sk - Šéf Fed-u signalizuje ochotu pristúpiť k prvému zníženiu úrokových sadzieb za dekádu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.