Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

SaS víta prezidentkino veto v prípade Matovičovho balíčka. Liberáli opakujú, že zákon rozvráti verejné financie

 Webnoviny   7. jún 2022  150  
SaS víta prezidentkino veto v prípade Matovičovho balíčka. Liberáli opakujú, že zákon rozvráti verejné financie

7.6.2022 (Webnoviny.sk) - Strana Sloboda a Solidarita (SaS) rešpektuje rozhodnutie prezidentky Zuzany Čaputovej o vetovaní časti návrhov ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

SaS tiež považuje za správne, že poslanci koalície dostanú ďalšiu šancu, aby sa nepodieľali na rozvrate verejných financií a tiež, aby nerokovali s fašistami. V tlačovej správe o tom informoval Ondrej Šprlák z mediálneho tímu SaS.

„Strana SaS bude ako vždy konzistentná a predvídateľná, a preto bude hlasovať proti prelomeniu veta prezidentky,“ uzavrela strana.


Prezidentka SR Zuzana Čaputová v utorok vrátila parlamentu na opätovné prerokovanie zákon o financovaní voľného času dieťaťa. Vetuje tie časti zákona, ktoré majú nadobudnúť účinnosť od 1. januára budúceho roka. Jej veto sa tak netýka okamžitej pomoci rodinám od júla tohto roka. Ak parlament jej veto prelomí, obráti sa na Ústavný súd SR s otázkou, či proces schvaľovania tohto zákona bol v súlade s Ústavou SR.Viac k témam: prorodinný balíček, protiinflačný balíček
Zdroj: Webnoviny.sk - SaS víta prezidentkino veto v prípade Matovičovho balíčka. Liberáli opakujú, že zákon rozvráti verejné financie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.