Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Šarže lieku Vitamin C-Injektopas sťahujú z trhu, problém nastal pri plnení ampúl
Webnoviny 22. december 2018 745
BRATISLAVA 22. decembra (WebNoviny.sk) – Štátny ústav pre kontrolu liečiv na svojej webovej stránke informuje o stiahnutí lieku z trhu.
Ide o liek Vitamin C-Injektopas 7,5 g sol inf (liek.inj.skl.hnedá) 1x50 ml č. šarže 9035, kód ŠÚKL: 89145, ktorý sa podáva do žily a sťahuje sa aj z úrovne zdravotníckych zariadení. Agentúru SITA informovala hovorkyňa štátneho ústav Magdaléna Jurkemíková.
Dôvodom stiahnutia predmetných šarží je nedodržanie požiadaviek správnej výrobnej praxe pri plnení ampúl.
Liek Vitamin C-Injektopas 7,5 g sol inf (liek.inj.skl.hnedá) 1x50 ml sa používa pri nedostatku vitamínu C alebo jeho zvýšenej potreby, ktorú nie je možné dostatočne zabezpečiť príjmom potravy alebo podávaním perorálnych prípravkov. Dostupnosť liečby pre pacientov týmto rozhodnutím ohrozená nie je.
Viac k témam: Štátny ústav pre kontrolu liečiv (ŠÚKL), stiahnutie z predaja
Zdroj: Webnoviny.sk - Šarže lieku Vitamin C-Injektopas sťahujú z trhu, problém nastal pri plnení ampúl © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA