Utorok, 11. máj 2021
Slnečno  14,8 °C
Mimoriadne správy

Reštaurácie sú na dne a opatrenia proti COVID-19 nemajú logiku, Sulík kritizuje aj testovanie zamestnancov

 Webnoviny  10. december 2020  52
Reštaurácie sú na dne a opatrenia proti COVID-19 nemajú logiku, Sulík kritizuje aj testovanie zamestnancov

10.12.2020 (Webnoviny.sk) - Opatrenia štátu v boji proti koronavírusu považuje minister hospodárstva Richard Sulík za absurdné a paradoxné. "Nedávajú vnútornú logiku," uviedol na štvrtkovej tlačovej besede.

Opakovane kritizoval postup štátu smerom k reštauráciám a poprosil hlavného hygienika, aby zvážil už ohlásene opatrenia. "My systematicky likvidujeme celý gastro segment," skonštatoval.

Reštaurácie sú podľa neho na dne a pomoc, ktorú dostávajú, je slabá a pomalá. Podľa ministra hospodárstva by sa mal štát zamerať na okresy, kde sa pandémia dostáva mimo kontroly, ako napríklad v Púchove.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


V piatok čaká Sulíka rokovanie so zväzmi o avizovanom testovaní firiem s viac ako 500 zamestnancami. Podľa prvotných informácií označujú takýto krok ako náročný až nemožný.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, minister hospodárstva SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Reštaurácie sú na dne a opatrenia proti COVID-19 nemajú logiku, Sulík kritizuje aj testovanie zamestnancov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.