Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Remišovej ministerstvo pokračuje v boji proti dezinformáciám, prerozdelí 200-tisíc eur na projekty podporujúce kritické myslenie

 Webnoviny  27. júl 2022  193  
Remišovej ministerstvo pokračuje v boji proti dezinformáciám, prerozdelí 200-tisíc eur na projekty podporujúce kritické myslenie

27.7.2022 (Webnoviny.sk) - Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR (MIRRI SR) vyhlásilo novú výzvu vo výške 200-tisíc eur, ktorou podporí boj proti dezinformáciám, hoaxom a zlepšovanie mediálnych a digitálnych zručností. Informoval o tom odbor komunikácie ministerstva v tlačovej správe.

Budovanie kritického myslenia u detí


Výzva nadväzuje na úspešnú vlaňajšiu výzvu, z ktorej získalo podporu sedem zaujímavých projektov na podporu kritického myslenia určených pre žiakov, učiteľov aj širokú verejnosť.

„Denno-denne sme vystavení dezinformáciám, hoaxom a klamstvám nepriateľskej propagandy, ktorých cieľom je manipulovať verejnú mienku a vnášať do spoločnosti chaos,“ uviedla ministerka a vicepremiérka Veronika Remišová (Za ľudí).

Práve preto dlhodobo podporujú iniciatívy a projekty podporujúce kritické myslenie, zvyšujúce digitálnu gramotnosť a pomáhajúce ľuďom orientovať sa v záplave klamstiev a účelových manipulácií šíriacich sa najmä v online priestore.

Osveta a rozvoj kvalitnej žurnalistiky


V poradí druhá výzva zameraná na boj proti dezinformáciám nadväzuje na úspešnú minuloročnú výzvu, v rámci ktorej MIRRI SR podporilo sedem projektov v hodnote 120-tisíc eur. „Jej cieľom je podporiť kvalitné projekty pre školy, učiteľov aj zamestnancov štátnej správy,“ dodala vicepremiérka Remišová.

Výzva vo výške 200-tisíc eur je podľa ministerstva určená na vzdelávanie a osvetové aktivity, kampane, ale aj na rozvoj kvalitnej žurnalistiky.

O podporu sa môže uchádzať neziskový sektor, školy, univerzity, rozpočtové a príspevkové organizácie zriadené obcami a vyššími územnými celkami, ale aj podnikatelia či verejné výskumné inštitúcie.

Viac k témam: Dezinformácie, Hoaxy, Kritické myslenie, Výzva
Zdroj: Webnoviny.sk - Remišovej ministerstvo pokračuje v boji proti dezinformáciám, prerozdelí 200-tisíc eur na projekty podporujúce kritické myslenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.