Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  26,5 °C
Mimoriadne správy

Razie Európskej prokuratúry sa uskutočnili aj na Slovensku a odhalili daňové úniky

 Webnoviny   4. november 2021  102
Razie Európskej prokuratúry sa uskutočnili aj na Slovensku a odhalili daňové úniky

4.11.2021 (Webnoviny.sk) - Európska prokuratúra (EPPO) v stredu a štvrtok koordinovala operáciu, v rámci ktorej orgány činné v trestnom konaní vykonali v Česku, Rumunsku a na Slovensku domové prehliadky. Ako uvádza oficiálny web EPPO, štyri osoby boli zatknuté pre podozrenie zo založenia zločineckej organizácie a daňových únikov.

Hlavní podozriví zorganizovali takzvaný kolotoč DPH, ktorý zahŕňal opakovaný obeh platinových mincí prostredníctvom tých istých spoločností. Niektoré z týchto spoločností si nesplnili svoje daňové povinnosti, a preto umožnili inej z týchto spoločností so sídlom v Nemecku uplatniť si neoprávnený odpočet DPH.

Odhadovaná škoda, ktorú touto trestnou činnosťou spôsobili, je najmenej 23 miliónov eur. Základňa tejto trestnej činnosti sa nachádzala v nemeckom Hamburgu, pričom pranie špinavých peňazí bolo organizované predovšetkým v Česku a na Slovensku, s dôležitými väzbami na Rumunsko.

Operáciu EPPO koordinovali z jej ústredia v Luxemburgu. Na Slovensku a v Česku zmrazili bankové účty a aktíva. Štyria zatknutí sa onedlho postavia pred súd.

Viac k témam: Bankové účty, Daňové úniky, Domová prehliadka, Operácia, trestné činy, Zločinecká skupina
Zdroj: Webnoviny.sk - Razie Európskej prokuratúry sa uskutočnili aj na Slovensku a odhalili daňové úniky © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.