Piatok, 7. máj 2021
Oblačno  8,1 °C
Mimoriadne správy

Rakúšania, ktorí prišli pre COVID-19 o prácu, si prilepšia. Od štátu dostanú príspevok

 Webnoviny  21. október 2020  89
Rakúšania, ktorí prišli pre COVID-19 o prácu, si prilepšia. Od štátu dostanú príspevok

21.10.2020 (Webnoviny.sk) - Zamestnanci v Rakúsku, ktorí stratili prácu v dôsledku protipandemických opatrení, dostanú v decembri od štátu príspevok k štandardnej podpore v nezamestnanosti vo výške 450 eur. V stredu o tom rozhodla rakúska vláda.

Viac o téme: Koronavírus


Ako informovala ministerka práce Christine Aschbacherová, opatrenie sa týka asi 410-tisíc ľudí a štátny rozpočet to bude stáť zhruba 200 miliónov eur.

Nárok na mimoriadnu podporu bude mať každý zamestnanec, ktorý v dôsledku karanténnych opatrení od začiatku septembra do konca novembra zostal bez práce, spresnila ministerka.

Viac k témam: COVID-19, koronakríza, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Rakúsku, nezamestnanosť, podpora v nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Rakúšania, ktorí prišli pre COVID-19 o prácu, si prilepšia. Od štátu dostanú príspevok © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.