Štvrtok, 22. január 2026
Mimoriadne správy
- Štipendisti z Gazy ďakujú Slovensku za pomoc, pripravujú sa na štúdium na Univerzite Mateja Bela – FOTO
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
Putin a Erdogan oslavovali, kľúčová fáza plynovodu TurkStream je dokončená
ISTANBUL 19. novembra (WebNoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin a turecký prezident Recep Tayyip Erdogan sa v pondelok stretli v Istanbule pri príležitosti dokončenia kľúčovej fázy plynovodu TurkStream.
Cez dve 930 kilometrov dlhé potrubia vedúce cez Čierne more prejde ročne z Ruska do Turecka 31,5 miliardy metrov kubických plynu.
Ako dodáva agentúra AP, Turecko je závislé od dodávok energií a Rusko je najväčším dodávateľom plynu pre krajinu, ktorá vlani prijala približne 28 miliárd metrov kubických plynu.
Viac k témam: plynovod, Recep Tayyip Erdogan, TurkStream, Vladimir Putin
Zdroj: Webnoviny.sk - Putin a Erdogan oslavovali, kľúčová fáza plynovodu TurkStream je dokončená © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Matečná žiada Európsku komisiu o zásah proti veľkým producentom cukru, ohrozujú slovenský trhNasledujúci článok
Ľahká americká ropa zdražela, ropa Brent stagnovala
Cesta umelca je kniha, ktorá prebúdza tvorivosť aj tam, kde by ste ju nečakali
Zákazníci Tesca rozhodnú, ako sa rozdelia granty vo výške 223 300 EUR na projekty pre mladých
Mladý vodič zišiel v Boleráze z cesty, doplatila na to socha svätého Rochusa – FOTO