Utorok, 20. január 2026
Mimoriadne správy
- Čína zaznamenala rekordne nízku pôrodnosť, demografická kríza sa prehlbuje
- Premiér Fico sa stretol s americkým prezidentom, témou bola Ukrajina aj kríza v EÚ – VIDEO, FOTO
- Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
- Vláda Grónska neakceptuje prevzatie ostrova Spojenými štátmi za žiadnych okolností, odkázala Trumpovi
- Trump vyzval Kubu na dohodu, kým nebude neskoro. Rubio by vraj mohol byť prezidentom
Protimonopolný úrad rieši predaj spoločnosti Infra Services Kmotríkovou firmou Grafobal Group
30.7.2019 (Webnoviny.sk) - Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (PMÚ) začal 29. júla správne konanie vo veci koncentrácie, ktorá podľa oznámenia spočíva v nadobudnutí spoločnej kontroly skupiny Grafobal Group a Bratislavskej vodárenskej spoločnosti (BVS) nad firmou Infra Services. Informovala o tom hovorkyňa PMÚ Adriana Oľšavská.
Môžu predložiť pripomienky a námietky
Ako dodala, tretie strany, teda fyzické a právnické osoby môžu predložiť úradu svoje pripomienky, námietky a informácie k oznámeným koncentráciám.
„Žiadame tretie strany, aby svoje pripomienky predkladali úradu čo najskôr po zverejnení oznámenia, aby sa úrad, vzhľadom na dodržiavanie zákonných lehôt, mohol týmito pripomienkami zaoberať v prvej fáze posudzovania oznámenej koncentrácie,“ uviedol v stanovisku PMÚ.
Spoločnosť Hedin uzatvorila 20. mája zmluvu na predaj celého menšinového podielu akcií (49 %) firmy Infra Services, a. s., ktoré mala vo svojom vlastníctve, spoločnosti Grafobal Group.
Akcie spolu s akcionárskymi právami nadobudol kupujúci v ten istý deň 20. mája. Bratislavská vodárenská spoločnosť má v Infra Services podiel 51 %, majiteľom skupiny Grafobal je veľkopodnikateľ Ivan Kmotrík.
Rokovania trvali týždne
Ivan Kmotrík sa neskôr priznal, že spoluvlastní dcérsku firmu bratislavských vodární Infra Services. Kmotríkova firma Grafobal Group development bola do zoznamu akcionárov Infra Services zapísaná iba v pondelok 20. mája popoludní.
Získanie 49-percentného podielu v Infra Services potvrdila aj spoločnosť Grafobal Group development, patriaca do skupiny Grafobal Group.
Grafobal Group sa intenzívne zaujímal o možnosť kúpu týchto akcií. "Nikdy som sa netajil svojím záujmom investovať do bratislavskej vody, ale do tohto momentu neboli tieto akcie na predaj," povedal predseda predstavenstva a majiteľ Grafobal Group Ivan Kmotrík. Dodal, že rokovania o kúpe akcií trvali niekoľko týždňov.
Viac k témam: BVS Bratislavská vodárenská spoločnosť, Grafobal Group development, PMÚ Protimonopolný úrad
Zdroj: Webnoviny.sk - Protimonopolný úrad rieši predaj spoločnosti Infra Services Kmotríkovou firmou Grafobal Group © SITA Všetky práva vyhradené.
Hodnotenie článku
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Konsolidácia je tak smutný príbeh, že tu už strácam svoj zmysel pre humor, tvrdí expremiérka Radičová – VIDEO
Civilné obete na Ukrajine prudko vzrástli, OSN označila rok 2025 za jeden z najhorších od začiatku vojny
Pod Spišským hradom otvorili unikátny športový areál, Nordpark v Žehre spája pohyb a históriu