Piatok, 1. máj 2026
Mimoriadne správy
- Top foto dňa (30. apríl 2026): Panychída za Róberta Remiáša, sakury a nový náčelník GŠ OS SR
- Svetové médiá vyzývajú na umožnenie vstupu novinárov do Pásma Gazy
- Berlín je pripravený na prípadné zníženie počtu amerických vojakov v Nemecku
- Kyjev žiada detaily k návrhu prímeria počas osláv víťazstva nad fašizmom v Rusku
- Raketa Ariane 6 vyniesla satelity pre projekt Amazonu, konkurenciu Starlinku
Prokuratúra obžalovala v emisnom škandále exšéfa Audi, údajne vedel o manipulácii s autami
Webnoviny 31. júl 2019 607
31.7.2019 (Webnoviny.sk) - Nemecká prokuratúra obžalovala bývalého šéfa automobilky Audi Ruperta Stadlera z podvodu v súvislosti s predajom dieselových áut so softvérom, ktorý umožňoval podvádzanie pri emisných testoch.
Mníchovská prokuratúra v stredu informovala, že obžalovala aj ďalšie tri osoby z firmy Audi, ktorá je divíziou luxusných vozidiel skupiny Volkswagen.
Troch ľudí, ktorých mená nezverejnili, obžalovali z vývoja motorov pre modely Audi, Volkswagen a Porsche, ktoré mali softvér umožňujúci lepšie fungovanie kontroly emisií počas testov ako v reálnej premávke.
Bývalý šéf Audi čelí obžalobe, že vedel o manipulácii v automobiloch Audi a Volkswagen, ale ich predaj napriek tomu pokračoval. Automobilka Volkswagen v roku 2015 priznala klamanie pri emisných testoch a na pokutách a v rámci urovnania zaplatila miliardy eur. Dvoch manažérov Volkswagenu v USA odsúdili na trest odňatia slobody.
Viac k témam: emisný škandál, Volkswagen (VW)
Zdroj: Webnoviny.sk - Prokuratúra obžalovala v emisnom škandále exšéfa Audi, údajne vedel o manipulácii s autami © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Má zmysel filtrovať vodu z vodovodu? 5 dôvodov, prečo to vaše telo ocení
Samit Trojmoria bude o rok na Slovensku, potvrdil prezident Pellegrini – VIDEO
Rozhodne Európsky parlament o zmrazení eurofondov pre Slovensko? Lexmann bude hlasovať proti