Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Projekt Valaliky Industrial Park pri Košiciach napreduje podľa plánu a aktuálne zriaďuje stavenisko

 Webnoviny   3. november 2022  162  
Projekt Valaliky Industrial Park pri Košiciach napreduje podľa plánu a aktuálne zriaďuje stavenisko

3.11.2022 (Webnoviny.sk) - Projekt Valaliky Industrial Park pri Košiciach napreduje podľa plánu a aktuálne zriaďuje stavenisko. Do priemyselného parku smeruje už ohlásená investícia švédskej automobilky Volvo vo výške asi 1,2 mld. eur. Ako ďalej informovala spoločnosť, zároveň ďalej pokračuje v projekčných prácach a priebežne začína všetky potrebné povoľovacie konania na EIA, búracie a stavebné konania.

Štát poskytne na výstavbu strategického parku Volvo viac ako 73 miliónov eur. Vláda odobrila aj zmenu rozlohy strategického územia


„Začatie hrubých terénnych úprav je plánované na prvý kvartál roku 2023 a zakladanie prvých pilotov budúceho závodu v druhom kvartáli 2023. Predpokladaný nábor a príprava budúcich zamestnancov je plánovaná už v roku 2025 a začiatok výroby v roku 2026," uviedol Valaliky Industrial Park. Okrem začatia úvodných prác smerujúcich k zriadeniu staveniska sa 24. októbra začal aj tzv. záchranný archeologický prieskum. Predpokladaný termín jeho ukončenia je do dvoch mesiacov.

Práce na výstavbe priemyselného parku Valaliky napredujú, spoločnosť už vykúpila takmer 90 percent pozemkov


Investičný projekt „Strategické územie Valaliky“ získal osvedčenie o významnej investícii ešte koncom minulého roka. Jeho držiteľom je spoločnosť Valaliky Industrial Park, ktorá zodpovedá za výkupy pozemkov, ako i za úspech celého projektu. Jej jediným vlastníkom je rezort hospodárstva. S výkupom pozemkov sa začalo v marci tohto roka. Štát taktiež postupne uvoľňuje aj potrebné finančné prostriedky. Naposledy to bolo v októbri viac ako 73,2 mil. eur.

Viac k témam: Priemyselný park
Zdroj: Webnoviny.sk - Projekt Valaliky Industrial Park pri Košiciach napreduje podľa plánu a aktuálne zriaďuje stavenisko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.