Nedeľa, 16. máj 2021
Oblačno  8,5 °C
Mimoriadne správy

Priemyselné firmy plánujú pokračovať v prepúšťaní, o prácu však príde menej ľudí ako sa predpokladalo

 Webnoviny  29. júl 2020  154
Priemyselné firmy plánujú pokračovať v prepúšťaní, o prácu však príde menej ľudí ako sa predpokladalo

29.7.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecké firmy stále počítajú s prepúšťaním zamestnancov, avšak miernejším tempom. Vyplýva to z výsledkov prieskumu, ktoré zverejnil v stredu ekonomický inštitút Ifo. Barometer zamestnanosti z jeho dielne v júli posilnil na 93,2 bodu z júnových 92,3 bodu. Situácia na trhu práce ale zostáva napätá.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Prepúšťanie plánujú rôzne odvetia, najmä priemysel. Nálada medzi zamestnávateľmi je napriek tomu výrazne menej pesimistická ako pred dvoma mesiacmi. Väčšina nemeckých firiem naďalej pripravuje rušenie pracovných miest. Ich počet ale oproti predchádzajúcemu mesiacu klesol, informuje mníchovský inštitút.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, prepúšťanie, priemysel
Zdroj: Webnoviny.sk - Priemyselné firmy plánujú pokračovať v prepúšťaní, o prácu však príde menej ľudí ako sa predpokladalo © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.