Sobota, 19. jún 2021
Slnečno  28,4 °C
Mimoriadne správy

Priemerná dočasná PN sa zvýšila, ľudí dohnala k práceneschopnosti predovšetkým koronakríza

 Webnoviny  15. február 2021  49
Priemerná dočasná PN sa zvýšila, ľudí dohnala k práceneschopnosti predovšetkým koronakríza

15.2.2021 (Webnoviny.sk) - Priemerná dočasná práceneschopnosť (PN) na Slovensku bola vlani pre koronakrízu medziročne vyššia vo všetkých mesiacoch okrem januára. Za marec, apríl, november a december pritom presiahla 5 percent. Najvyššiu priemernú dočasnú PN vykázala Sociálna poisťovňa za marec vlaňajška, a to 5,74 percenta.

Naopak, najnižšia dočasná PN bola v minulom roku na Slovensku v auguste, na úrovni 3,63 percenta. Pod 4 percentami bola vlani miera dočasnej PN len v štyroch mesiacoch, a to v júni až septembri. V roku 2019 bola pritom miera dočasnej PN vyššia ako 4 percentá len v troch mesiacoch, a to v januári až marci. Vyplýva to z údajov, ktoré zverejnila Sociálna poisťovňa.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuPriemerná dočasná PN vychádza z podielu práceneschopných osôb voči celkovému počtu nemocensky poistených ľudí v danom období. Priemerné percento dočasnej pracovnej neschopnosti vyjadruje podiel kalendárnych dní dočasnej pracovnej neschopnosti na celkovom kalendárnom fonde v sledovanom období.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, práceneschopnosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Priemerná dočasná PN sa zvýšila, ľudí dohnala k práceneschopnosti predovšetkým koronakríza © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.