Sobota, 6. december 2025
Mimoriadne správy
- Ukrajinské drony zaútočili na rafinériu v ruskom meste Riazaň
- Julii Roberts v secondhande v Prahe nechceli predať oblečenie. Zaplatím čokoľvek, povedala im
- V ukrajinskej Záporožskej oblasti zničili ruský protilietadlový systém Buk-M3
- Streľba v juhoafrickom hosteli zabila jedenásť ľudí
- Po útoku na vitrínu s britskými korunovačnými klenotmi zatkli štyroch ľudí
Prezidentka Čaputová pošle Matovičov protiinflačný balíček na Ústavný súd už o pár dní, opäť pripomenula nedostatky zákona
12.7.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová plánuje v najbližších dňoch podať tzv. balík inflačnej pomoci na Ústavný súd SR. Okrem nedostatkov v legislatívnom procese uvádza aj hmotno-právne výhrady. Uviedla to v utorok pre agentúru SITA.
„Chcem iba pripomenúť to, čo som avizovala od začiatku, že okrem tých procesných výhrad, to znamená nedostatky v legislatívnom procese, tam uvádzam aj hmotno-právne výhrady a zároveň tam žiadam Ústavný súd SR, aby pozastavil účinnosť toho zákona v prípade, ak nerozhodne do 1. januára 2023," uzavrela Čaputová.
Viac k témam: protiinflačný balíček, Skrátené legislatívne konanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová pošle Matovičov protiinflačný balíček na Ústavný súd už o pár dní, opäť pripomenula nedostatky zákona © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Táto „obyčajná burina“ môže zachrániť vašu pečeň aj trávenie
Milenka. Silný, bolestne krásny román o láske, vine a žene, ktorá milovala zakázaným srdcom
Úrad pre verejné obstarávanie robil sympózium v priestoroch dodávateľa, ktorému pomohol vyhrať spory