Utorok, 11. máj 2021
Jasno  19,6 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru

 Webnoviny  28. október 2020  97
Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru

28.10.2020 (Webnoviny.sk) - Prezidentka Zuzana Čaputová v stredu podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru. V tlačovej správe o tom informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec.

Zákony, vďaka ktorým bude možné poskytnutie finančnej pomoci pracovníkom v kultúre schválila 22. októbra Národná rada SR (NR SR) v skrátenom legislatívnom konaní.

Zákon má taktiež za cieľ reflektovať skúsenosti pri poskytovaní dotácií v súvislosti s krízou spôsobenou ochorením COVID-19 či znížiť administratívnu záťaž pre žiadateľov o poskytnutie dotácie.

„Znižovanie administratívnej záťaže spočíva v tom, že žiadateľ o poskytnutie dotácie už nebude vybrané údaje preukazovať ministerstvu kultúry predložením dokladov, ale tieto údaje ministerstvo kultúry získa samo z informačných systémov verejnej správy,” vyplýva z vládneho materiálu.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, kultúra, prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová podpísala zákony, ktoré majú zmierniť dopady koronakrízy na kultúru © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.