Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,5 °C
Mimoriadne správy

Prezidentka Čaputová podpísala diaľničný zákon, má urýchliť výstavbu ciest

 Webnoviny  22. február 2022  75
Prezidentka Čaputová podpísala diaľničný zákon, má urýchliť výstavbu ciest

22.2.2022 (Webnoviny.sk) - Prezidentka SR Zuzana Čaputová podpísala zákon, ktorým sa mení a dopĺňa zákon o jednorazových mimoriadnych opatreniach v príprave niektorých stavieb diaľníc a ciest pre motorové vozidlá. Informoval o tom Lukáš Laczko z odboru komunikácie Kancelárie prezidenta SR.

Novela diaľničného zákona podľa jej predkladateľov urýchli prípravu a výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest. Národná diaľničná spoločnosť podľa novely nebude musieť počkať na právoplatnosť stavebného povolenia alebo zmeny stavby pred dokončením a bude môcť pokračovať vo výstavbe na vlastné riziko. Zároveň sa zlúči kolaudačné konanie s konaním o zmene stavby pred dokončením. Úprava počíta aj so zákonným vecným bremenom v súvislosti s prekládkou sietí pri výstavbe diaľnic, napríklad elektrické vedenie či plynovody.

Prezidentka dnes podpísala aj novelu zákona o metrológii. Tá zrovnoprávňuje postavenie subjektov vykonávajúcich overovanie určených meradiel a zároveň uvoľňuje trh v rámci regulácie výkonu overovania druhov určených meradiel. Súčasťou novely je tiež racionalizácia podmienok metrologického dozoru.

Viac k témam: Diaľnice, Prezidentka SR
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezidentka Čaputová podpísala diaľničný zákon, má urýchliť výstavbu ciest © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.