Utorok, 22. október 2019
Jasno  12,7 °C
Mimoriadne správy

Prezident Trump údajne chce, aby jeho poradcovia našli spôsob oslabenia dolára

 Webnoviny  10. júl 2019  38
Prezident Trump údajne chce, aby jeho poradcovia našli spôsob oslabenia dolára

10.7.2019 (Webnoviny.sk) - Americký prezident Donald Trump údajne dal svojim poradcom za úlohu nájsť spôsob oslabenia dolára v snahe podporiť ekonomiku pred prezidentskými voľbami v roku 2020.

Prezident sa zároveň na problematiku dolára pýtal nominantov do vedenia Federálneho rezervného systému, Judy Sheltonovej a Christophera Wallera. Informuje o tom portál cnbc.com s odvolaním sa na správu Bloomberg News.

Ľudia oboznámení s problematikou pre Bloomberg uviedli, že hlavný Trumpov ekonomický poradca Larry Kudlow a minister financií Steven Mnuchin nesúhlasia s tým, aby vláda zasahovala s cieľom oslabiť dolár.

Silný dolár zvyčajne zvýhodňuje amerických spotrebiteľov kupujúcich zahraničné tovary, ale môže poškodzovať amerických exportérov. To očividne robí starosti Trumpovi, ktorého prioritou je redukcia obchodného deficitu USA.

Viac k témam: dolár, FED americký Federálny rezervný systém, prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Prezident Trump údajne chce, aby jeho poradcovia našli spôsob oslabenia dolára © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.