Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,7 °C
Mimoriadne správy

Prepad počtu živnostníkov na Slovensku sa počas leta zastavil

 Webnoviny  26. september 2020  143
Prepad počtu živnostníkov na Slovensku sa počas leta zastavil

26.9.2020 (Webnoviny.sk) - Sociálna poisťovňa zaznamenala počas leta zastavenie poklesu počtu živnostníkov a ostatných samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktorí sú povinne dôchodkovo a nemocensky poistení.

Kým na začiatku tohto roka v januári evidovala Sociálna poisťovňa 218,7-tisíca povinne poistených SZČO, ich počet počas jarných mesiacov koronakrízy kontinuálne klesal.

Tohtoročné minimum dosiahol počet SZČO v júni tohto roka, keď ich bolo 213-tisíc. V júli a v auguste tohto roka sa však tento prepad zastavil, pričom v júli dokonca presiahol hodnotu zo začiatku roka.

"V júli bolo v Sociálnej poisťovni povinne poistených 220-tisíc SZČO a v auguste ich bolo 218,7-tisíca," informoval v tlačovej správe hovorca poisťovne Peter Višváder.

V porovnaní s minulým rokom však stále ide o mierny pokles počtu tejto skupiny ekonomicky činných obyvateľov Slovenska. Vlani v júli totiž bolo v Sociálnej poisťovni registrovaných 221,5-tisíca SZČO a v auguste minulého roka išlo o 219,4-tisíca SZČO.

Viac k témam: SZČO Samostatne zárobkovo činná osoba, živnostníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Prepad počtu živnostníkov na Slovensku sa počas leta zastavil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.