Štvrtok, 10. apríl 2025

Mimoriadne správy
Predaj domov v USA sa zabrzdil, rastúce ceny majú možno väčší vplyv než pokles úrokov

WASHINGTON 30. mája (WebNoviny.sk) - Počet podpísaných zmlúv o predaji domov v USA sa v apríli medzimesačne znížil, čo sa považuje za možný signál, že vplyv rastúcich cien prevážil nad nedávnym poklesom úrokov pri hypotekárnych úveroch.
Americké Národné združenie obchodníkov s nehnuteľnosťami (NAR) vo štvrtok informovalo, že sezónne upravený index počtu zmlúv o chystanom predaji, ktorý zostavuje, klesol o 1,5 percenta na 104,3 bodu.
Predaj domov v USA sa zabrzdil napriek tomu, že priemerné úroky pri 30-ročných hypotekárnych úveroch tento týždeň podľa údajov spoločnosti Freddie Mac klesli pod úroveň 4 percentá.
V novembri bola priemerná výška týchto úrokov takmer 5 percent. Ceny domov však v 78 percentách oblastí USA od roku 2012 rastú rýchlejšie ako príjmy.
Viac k témam: bývanie, Národné združenie obchodníkov s nehnuteľnosťami
Zdroj: Webnoviny.sk - Predaj domov v USA sa zabrzdil, rastúce ceny majú možno väčší vplyv než pokles úrokov © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Predchádzajúci článok
Diaľničiari zrušili tender na dokumentácie a dozor pre stavbu úseku D3 na KysuciachNasledujúci článok
Ropa výrazne zlacnela, ceny drahých kovov však zamierili nahor