Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Pozor na podvodné emaily o nedostatkoch v daňovom priznaní. Finančná správa upozorňuje, že nie je odosielateľom

 Webnoviny  21. jún 2022  186  
Pozor na podvodné emaily o nedostatkoch v daňovom priznaní. Finančná správa upozorňuje, že nie je odosielateľom

21.6.2022 (Webnoviny.sk) - Finančná správa opäť upozorňuje na podvodníkov, ktorí sa snažia oklamať ľudí. Zasielajú im podvodný email, v ktorom ich informujú „o nedostatkoch v daňovom priznaní“.

Finančná správa takéto emaily neodosiela a daňovníkom odporúča, aby na ne nereagovali ani neposkytovali žiadne svoje údaje neznámym adresátom. V tlačovej správe o tom informovala hovorkyňa finančnej správy Martina Rybanská.

Neznámy odosielateľ v mene finančnej správy rozposiela daňovníkom email, v ktorom ich informuje, že v daňovom priznaní, ktoré za nich podal zamestnávateľ, sú nedostatky a nekorektné informácie. Zároveň ich vyzýva k otvoreniu prílohy, v ktorej sa majú nachádzať podrobnosti a návod, ako postupovať ďalej. Pod emailom je podpísané „Oddelenie evidencie daní“ a odosielaný je z neznámej adresy noreply@fInancnasprava.sk, pričom nejde o oficiálnu adresu finančnej správy.

„Finančná správa vyzýva verejnosť, aby na takéto emaily nereagovali, neklikali v žiadnom prípade na priložené linky ani neotvárali prílohy a obrátili sa na políciu. Žiadne takéto emaily finančná správa nerozposiela," uviedla Rybanská.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem


Viac k témam: Daňové priznanie, Podvod, Podvodné e-maily, Podvodníci
Zdroj: Webnoviny.sk - Pozor na podvodné emaily o nedostatkoch v daňovom priznaní. Finančná správa upozorňuje, že nie je odosielateľom © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.