Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Pošta nenakúpi dobre, nadácia Zastavme korupciu kritizuje tender na technickú ochranu

 Webnoviny  20. január 2021  55
Pošta nenakúpi dobre, nadácia Zastavme korupciu kritizuje tender na technickú ochranu

20.1.2021 (Webnoviny.sk) - Nový tender Slovenskej pošty na zabezpečenie technickej ochrany jej pobočiek v hodnote približne 4 milióny eur nespĺňa z viacerých dôvodov pravidlá pre transparentné verejné obstarávanie.

Tvrdí to nadácia Zastavme korupciu, ktorá sa v tejto veci už obrátila podnetom na Úrad pre verejné obstarávanie, ktorý môže celý nákup zastaviť.

Zastaralé produkty


Podľa nadácie podmienky v rámci verejného obstarávania, ktoré určila Slovenská pošta, protizákonne odkazujú na konkrétneho výrobcu kamier, ako aj jeho slovenského dodávateľa.

Ako ďalej upozorňuje nadácia, niektoré požiadavky Slovenskej pošty navyše smerujú na zastaralé produkty, ktoré sa dnes už bežne nedodávajú.

Sľúbili lepší výber


"Vzhľadom na tieto dôvody sa nazdávame, že pošta za naše peniaze nenakúpi dobre," upozornila mimovládna organizácia s tým, že v minulosti tieto služby nakupovala pošta od firmy Bonul, ktorú vlastní otec zadržaného Norberta Bödöra.

"Nové vedenie pošty nám prisľúbilo, že si dodávateľov bude vyberať lepšie. Nestalo sa tak," dodáva nadácia Zastavme korupciu.

Viac k témam: Nadácia Zastavme korupciu, tender, verejné obstarávanie
Zdroj: Webnoviny.sk - Pošta nenakúpi dobre, nadácia Zastavme korupciu kritizuje tender na technickú ochranu © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.