Piatok, 7. máj 2021
Zamračené  8,5 °C
Mimoriadne správy

Pomoc štátu je nedostatočná, komunikáciu s vládou hodnotí pozitívne len päť percent podnikateľov

 Webnoviny   9. február 2021  52
Pomoc štátu je nedostatočná, komunikáciu s vládou hodnotí pozitívne len päť percent podnikateľov

9.2.2021 (Webnoviny.sk) - S formou a intenzitou pomoci zo strany štátu počas pandémie nie je spokojných 61 percent členov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK). Vyplýva to z prieskumu, ktorý komora realizovala v závere minulého roka.

Podľa jeho výsledkov zároveň sedem z desiatich respondentov hodnotilo kvalitu podnikateľského prostredia v uplynulom roku ako nepriaznivú. Podľa 6 percent opýtaných bola priaznivá a podľa asi štvrtiny podnikateľov stagnovala.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusuKomunikáciu vlády s podnikateľským sektorom považuje podľa prieskumu za pozitívnu 5 percent respondentov. Od roku 2015 má pritom podiel pozitívnych hodnotení mierne klesajúci trend. Podiel negatívnych hodnotení, naopak, mierne stúpa.

V uplynulom roku vzrástol na 49 percent. „Za najväčšie riziko pre podnikanie bolo aj v roku 2020 považované vysoké daňové a odvodové zaťaženie, ako druhé pokles zahraničného dopytu v dôsledku krízy nasledovaný nízkou vymáhateľnosťou práva," konštatuje SOPK.


Slovenská obchodná a priemyselná komora je verejnoprávna inštitúcia. Pôsobí na celom území Slovenska a je zameraná na ochranu a podporu podnikania a na koordináciu spoločných záujmov svojich členov v podnikateľskej činnosti doma i v zahraničí.

Členmi komory sú právnické aj fyzické osoby, ktoré vykonávajú podnikateľskú činnosť v hospodárskych odvetviach, alebo ktoré majú svojim zameraním vzťah k podnikateľskej činnosti. Od roku 1996 je členstvo v komore dobrovoľné.Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, finančná pomoc, podnikatelia
Zdroj: Webnoviny.sk - Pomoc štátu je nedostatočná, komunikáciu s vládou hodnotí pozitívne len päť percent podnikateľov © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.