Nedeľa, 9. máj 2021
Zamračené  6,6 °C
Mimoriadne správy

Počet žiadateľov o štátnu podporu v nezamestnanosti sa v USA opäť zvýšil

 Webnoviny   4. marec 2021  62
Počet žiadateľov o štátnu podporu v nezamestnanosti sa v USA opäť zvýšil

4.3.2021 (Webnoviny.sk) - Počet nových nezamestnaných v USA, ktorí požiadali o štátnu podporu, minulý týždeň stúpol o 9-tisíc na 745-tisíc. Je to výsledok toho, že mnohí zamestnávatelia rušia pracovné pozície napriek poklesu počtu potvrdených prípadov nákazy koronavírusom. Informovalo o tom vo štvrtok americké ministerstvo práce.

Predtým, ako ekonomiku USA poškodila pandémia, týždenný počet nových nezamestnaných Američanov nikdy neprekročil hranicu 700-tisíc, dokonca ako počas recesie v rokoch 2008-2009.

Viac o téme: Koronavírus


Celkovo v USA štandardnú podporu v nezamestnanosti poberá 4,3 milióna ľudí. Ak sa však zarátajú dávky poskytované prostredníctvom dodatočných programov, ktoré vznikli pre zmiernenie ekonomických škôd spôsobených koronavírusom, podporu v nezamestnanosti v USA dostáva približne 18 miliónov ľudí.

Počas novembra až januára v americkej ekonomike vznikalo mesačne v priemere len 29-tisíc nových pracovných miest. V hospodárstve USA je stále o takmer 10 miliónov menej pracovných pozícií, ako ich bolo vo februári 2020.

Viac k témam: dávka v nezamestnanosti, Ekonomické dopady koronavírusu, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v USA, miera nezamestnanosti
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet žiadateľov o štátnu podporu v nezamestnanosti sa v USA opäť zvýšil © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.