Štvrtok, 4. jún 2026
Mimoriadne správy
- Maďarský premiér Magyar žiada EÚ o ukončenie konania proti Budapešti
- Trump kritizoval Kongres za hlasovanie o stiahnutí amerických síl z vojny proti Iránu
- Na Istrijskom polostrove spadlo športové lietadlo, hlásia štyroch mŕtvych
- Predsedníčka EK Ursula von der Leyenová sľúbila pomoc Arménsku proti ruskému nátlaku
- Prokuratúra stiahla obvinenia voči primátorovi Budapešti za organizáciu vlaňajšieho pochodu Pride
Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku opäť mierne vzrástol, najviac ich je z Ukrajiny
Webnoviny 25. júl 2021 699
25.7.2021 (Webnoviny.sk) - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku v júni opäť mierne vzrástol. V minulom mesiaci na Slovensku pracovalo 68,3 tisíca cudzincov, čo bolo o 350 osôb viac ako v máji. Počet cudzincov, ktorí si u nás zarábajú, pritom od februára minulého roka až do marca tohto roka nepretržite klesal.
Vlani vo februári u nás pracovalo 78,2 tisíca občanov z iných krajín. Vyplýva to z údajov Ústredia práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Z Únie je najviac Rumunov
Najpočetnejšou skupinou cudzincov pracujúcich na Slovensku sú naďalej Ukrajinci. V minulom mesiaci ich na slovenskom trhu práce pribudlo 117, čím celkový počet Ukrajincov pracujúcich u nás stúpol na 18,7 tisíca. Počet Srbov pracujúcich na Slovensku sa minulý mesiac zvýšil o 25 osôb na 9,7 tisíca.
Spomedzi občanov z krajín Európskej únie bolo na Slovensku najviac Rumunov, ktorých u nás pracovalo 7,5 tisíca, nasledovali Česi so 6-tisíc pracovníkmi a na treťom mieste boli Maďari, ktorých za prácou na Slovensko prišlo 5,1 tisíca.
Medzilaborce na chvoste
Traja z desiatich cudzincov na Slovensku pracovali ku koncu minulého mesiaca v Bratislave. V piatich okresoch hlavného mesta Slovenska bolo totiž zamestnaných 21,4 tisíca cudzincov.
Nasleduje okres Trnava, ktorý v rovnakom období zaevidoval 4,6 tisíca zamestnaných cudzincov. Úrad práce v Malackách vykázal 2,4 tisíca pracujúcich občanov pochádzajúcich z iných krajín.
Naopak, len 12 cudzích štátnych príslušníkov pracovalo na konci júna v okrese Medzilaborce.
Viac k témam: trh práce, zamestnanosť
Zdroj: Webnoviny.sk - Počet cudzincov pracujúcich na Slovensku opäť mierne vzrástol, najviac ich je z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Rheinmetall podpísal s Rumunskom zbrojný kontrakt za 5,7 miliardy eur
Keď oni päťsto cieľov, mi aspoň jeden, ale poriadny. Lukašenko sa údajne nepriamo vyhráža likvidáciou Zelenského
Izraelský minister obrany pohrozil útokmi na Bejrút, tvrdí, že má podporu USA