Piatok, 19. apríl 2024
Mimoriadne správy

Po verejnom vypočutí boli na miesto člena Rady ÚVO výberovou komisiou odporučení obaja kandidáti

 Webnoviny   9. január 2023  212  
Po verejnom vypočutí boli na miesto člena Rady ÚVO výberovou komisiou odporučení obaja kandidáti

9.1.2023 (Webnoviny.sk) - Výberová komisia odporúča vláde na voľné miesto člena odvolacej Rady Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO) oboch kandidátov po ich verejnom vypočutí - Tomáša Gibu a Martina Daniša. Podľa hodnotenia uchádzači skončili v uvedenom poradí.

Komisia zdôvodnila svoje odporúčanie na základe bodového hodnotenia, určenia poradia a hlasovania o odporúčaní.

V komisii boli aj mimovládky


Ako informoval Tlačový a informačný odbor Úradu vlády SR, verejné vypočutie kandidátov do Rady ÚVO sa uskutočnilo v pondelok na úrade vlády.

Predsedom výberovej komisie bol vedúci úradu vlády Július Jakab, ďalšími členmi boli zástupcovia Iniciatívy za právny štát, Zväzu stavebných podnikateľov Slovenska, Združenia miest a obcí Slovenska, Združenia samosprávnych krajov SK 8, Inštitútu pre ekonomické a sociálne reformy, Útvaru hodnoty za peniaze či zástupcovia neziskového sektora - Transparency International Slovensko a Nadácie Zastavme korupciu.

Členov vymenováva vláda


Rada ÚVO je jedným z orgánov úradu, ktorého členmi sú predseda úradu, dvaja podpredsedovia úradu a šesť ďalších členov, ktorých vymenováva a odvoláva vláda.

Do kompetencie rady patrí napríklad rozhodovanie o odvolaniach proti meritórnym rozhodnutiam úradu vydaným v konaní o preskúmaní úkonov kontrolovaného či preskúmavanie rozhodnutí vydaných v konaní o preskúmaní úkonov kontrolovaného mimo odvolacieho konania.

Viac k témam: Rada ÚVO, Verejné obstarávanie, Verejné vypočutie
Zdroj: Webnoviny.sk - Po verejnom vypočutí boli na miesto člena Rady ÚVO výberovou komisiou odporučení obaja kandidáti © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.