Utorok, 15. jún 2021
Jasno  11,4 °C
Mimoriadne správy

Po prepade nemeckej ekonomiky v dôsledku pandémie koronavírusu nastalo počas leta značné zotavenie

 Webnoviny  16. november 2020  106
Po prepade nemeckej ekonomiky v dôsledku pandémie koronavírusu nastalo počas leta značné zotavenie

16.11.2020 (Webnoviny.sk) - Po prepade nemeckej ekonomiky v dôsledku pandemických opatrení nastalo počas leta silné zotavenie. Uviedla to v pondelok nemecká centrálna banka (Bundesbank).

V porovnaní s posledným kvartálom vlaňajška, ktorý predchádzal nástupu krízy, je výkon hospodárstva napriek výrazným prírastkom o štyri percentá slabší, upozornila banka v pravidelnej mesačnej správe. V záverečnom kvartáli roka 2020 sa expanzia pravdepodobne zastaví.

Viac o téme: Koronavírus


Súvisí to s druhou vlnou pandémie v Nemecku a susedných krajinách, ktorá viedla v novembri k obnoveniu karanténnych opatrení. Obmedzenia hospodárskeho života sú však oveľa miernejšie ako v marci a apríli.

Podobne hlboký prepad, akému čelila najväčšia európska ekonomika na jar, preto nie je veľmi pravdepodobný. Napriek výraznému nárastu nových infekcií v celej Európa zatiaľ nenastalo ani výrazné poškodenie výrobných kapacít, uzatvára Bundesbank.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, koronakríza, Koronavírus, Koronavírus COVID-19 v Nemecku, pandemické opatrenia, vládne opatrenia
Zdroj: Webnoviny.sk - Po prepade nemeckej ekonomiky v dôsledku pandémie koronavírusu nastalo počas leta značné zotavenie © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.