Utorok, 16. apríl 2024
Mimoriadne správy

Philip Morris sa posilňuje v oblasti bezdymových produktov. Akvizíciou za 16 miliárd dolárov získal Swedish Match

 Webnoviny  29. november 2022  127  
Philip Morris sa posilňuje v oblasti bezdymových produktov. Akvizíciou za 16 miliárd dolárov získal Swedish Match

29.11.2022 (Webnoviny.sk) - Firma Philip Morris Holland Holdings (PMHH), ktorá je dcérskou spoločnosťou amerického výrobcu cigariet Philip Morris International (PMI), sa stala majiteľom 93,11 percenta akcií švédskej spoločnosti Swedish Match, ktorá je výrobcom bezdymových tabakových produktov.

Získali viac ako 90 percent


Sme radi, že sme získali viac ako 90 percent firmy Swedish Match, čo nám umožňuje iniciovať proces odkúpenia menšinových podielov, získať zvyšné akcie a požiadať o ukončenie obchodovania s jej akciami na burze,“ uviedol generálny riaditeľ PMI Jacek Olczak.

Informuje o tom portál businesswire.com.

Bezdymové tabakové produkty


Prijatie ponuky na prevzatie firmou PMI vedenie Swedish Match svojim akcionárom odporučilo v máji. Spojenie so Swedish Match umožňuje PMI globálne vytvoriť široké portfólio bezdymových tabakových produktov, ktoré budú podporovať spojené kapacity oboch firiem v oblasti výskumu a vývoja, inovácií a rastu.

Firma PMI v roku 2016 ohlásila plán čo najskôr nahradiť vo svojej produkcii cigarety menej škodlivými alternatívami. Ešte v roku 2015 v podstate všetky čisté príjmy PMI pochádzali z výroby cigariet. V roku 2021 však už takmer 30 percent príjmov firmy bolo z bezdymových tabakových produktov. Do roku 2015 chce PMI dosiahnuť, aby z bezdymových produktov pochádzala viac ako polovica jej príjmov.

Viac k témam: Bezdymové tabakové výrobky
Zdroj: Webnoviny.sk - Philip Morris sa posilňuje v oblasti bezdymových produktov. Akvizíciou za 16 miliárd dolárov získal Swedish Match © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.