Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press, predáva svoj menšinový podiel

 Webnoviny  22. apríl 2021  30
Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press, predáva svoj menšinový podiel

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Investičná skupina Penta predáva svoj menšinový 34 percentný podiel vo vydavateľstve Petit Press tradičnému investorovi do nezávislých médií Media Development Investment Fund (MDIF) z New Yorku.

Ako informoval spravodajský portál Sme.sk, Penta tak definitívne odchádza z vydavateľstva Petit Press. Dodal, že MDIF v 90-tych rokoch vydavateľstvu pomohol prekonať náročné obdobie za vlády Vladimíra Mečiara pôžičkou, za ktorú vydavateľstvo vybudovalo svoje prvé tlačiarne.

MDIF je neziskový investičný fond pre nezávislé médiá. Aktívnym je najmä v krajinách, kde môže byť ohrozený prístup k nezávislým médiám. Investormi sú aj manažéri spoločnosti Alexej Fulmek, Peter Mačinga a bývalý vlastník spoločnosti Azet.sk a spravodajského portálu aktuality.sk Marek Václavík. Tí kupujú zvyšných 5,5 percenta akcií.

Spomínaný portál priblížil, že odchádzajúci akcionár mal v posledných rokoch odlišný názor na ďalšiu stratégiu na rozvoj vedenia vydavateľstva. „Vzhľadom na to, že sme dostali atraktívnu ponuku, súhlasili sme s predajom nášho minoritného podielu. Naše pôsobenie v Petit Presse bolo pre nás cennou skúsenosťou, hlavne z pohľadu fungovania digitálneho predplatného, ktoré sme začali intenzívne rozvíjať predovšetkým v našom českom vydavateľstve Vltava Labe Media,“ povedal jeden z partnerov Penta Investments Marián Slivovič.

Viac k témam: médiá
Zdroj: Webnoviny.sk - Penta odchádza z vydavateľstva Petit Press, predáva svoj menšinový podiel © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.