Nedeľa, 18. august 2019
Slnečno  25,5 °C
Mimoriadne správy

Peking chce chrániť čínske firmy po tom, ako USA označili Huawei za bezpečnostné riziko

 Webnoviny  16. máj 2019  32
Peking chce chrániť čínske firmy po tom, ako USA označili Huawei za bezpečnostné riziko

PEKING 16. mája (WebNoviny.sk) - Čína vyhlásila, že bude "rozhodne chrániť" čínske firmy po tom, ako Washington označil za bezpečnostné riziko firmu Huawei, ktorá je dodávateľom telekomunikačných zariadení.

Žiadajú ukončiť nevhodný prístup


Zároveň zaviedol obmedzenia na predaj amerických technológií tejto spoločnosti. Hovorca čínskeho ministerstva zahraničných vecí Lu Kang krok Washingtonu kritizoval ako "zneužitie opatrení na kontrolu exportu".

"Vyzývame USA, aby ukončili nevhodný prístup," povedal hovorca čínskeho rezortu diplomacie. "Čína prijme ďalšie nevyhnutné opatrenia, aby rozhodne chránila legitímne práva a záujmy čínskych firiem," dodal.

Spochybňujú vyjednávania o obchode


Analytici upozornili, že kontrola exportu môže zhoršiť americko-čínsky obchodný konflikt. Tieto reštrikcie sú "vážnou eskaláciou, ktorá spochybňuje perspektívu pokračovania vyjednávaní o obchode," uviedli v správe analytici Eurasia Group.

"Ak sa s touto situáciou nebude zaobchádzať opatrne, pravdepodobne vystaví americké a čínske firmy novým rizikám," konštatujú analytici Eurasia Group.

Viac k témam: clá USA, obchodná vojna, USA
Zdroj: Webnoviny.sk - Peking chce chrániť čínske firmy po tom, ako USA označili Huawei za bezpečnostné riziko © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.