Pondelok, 22. apríl 2024
Mimoriadne správy

Parížsky súd schválil vyrovnanie za daňové úniky, McDonald’s musí zaplatiť 1,24 miliardy eur

 Webnoviny  16. jún 2022  203  
Parížsky súd schválil vyrovnanie za daňové úniky, McDonald’s musí zaplatiť 1,24 miliardy eur

16.6.2022 (Webnoviny.sk) - Francúzska pobočka spoločnosti McDonald’s prevádzkujúcej sieť reštaurácií a spriaznené firmy súhlasili so zaplatením 1,24 miliardy eur francúzskemu štátu, aby urovnali prípad, v ktorom bol fast-foodový gigant obvinený z daňových únikov. Urovnanie vo štvrtok schválil súd v Paríži, informovala francúzska finančná prokuratúra.

McDonald's uviedol, že vyrovnanie bolo výsledkom „produktívnych diskusií“ s francúzskymi daňovými úradmi. Rozhodnutie znamená, že vyšetrovanie daňových podvodov zamerané na spoločnosť, ktoré začali po právnej sťažnosti odborov v roku 2016, uzavrú.

Spoločnosť bola obvinená z ukrývania francúzskych ziskov v Luxembursku, kde je nižšia daň, v rokoch 2009 až 2020 a z vykazovania umelo nízkych ziskov vo Francúzsku.

Viac k témam: Daňové úniky, Finančné podvody, Prokuratúra
Zdroj: Webnoviny.sk - Parížsky súd schválil vyrovnanie za daňové úniky, McDonald’s musí zaplatiť 1,24 miliardy eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.