Nedeľa, 9. máj 2021
Väčšinou jasno  6,8 °C
Mimoriadne správy

Pandémia koronavírusu poslala automobilku BMW do straty 212 miliónov eur

 Webnoviny   7. august 2020  113
Pandémia koronavírusu poslala automobilku BMW do straty 212 miliónov eur

7.8.2020 (Webnoviny.sk) - Nemecká automobilka BMW v druhom kvartáli skončila v strate 212 mil. eur v dôsledku obmedzení pre pandémiu koronavírusu, ktoré viedli k poklesu predaja áut o štvrtinu.

Počas apríla až júna minulého roka výrobca áut dosiahol zisk 1,48 mld. eur. Predaj áut BMW za tri mesiace do konca júna tohto roka oslabil o 25 percent na 485 500. Tržby spoločnosti sa znížili o 10 percent na 43,2 mld. eur.

Viac o téme: Ekonomické dopady koronavírusu


Generálny riaditeľ BMW Oliver Zipse uviedol, že je "opatrne optimistický" pokiaľ ide o druhú polovicu tohto roka a predpokladá, že automobilka dosiahne určitý zisk.

Spoločnosť pociťuje oživenie v Číne, ktorá je jej najväčším trhom. Odbyt vozidiel BMW na tomto trhu totiž v druhom štvrťroku medziročne stúpol o 17 percent.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu, strata
Zdroj: Webnoviny.sk - Pandémia koronavírusu poslala automobilku BMW do straty 212 miliónov eur © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.