Piatok, 5. december 2025
Mimoriadne správy
- Slovensko má nový duchovný symbol vo Vatikáne, Pellegrini hovorí o nádeji v čase napätia a neistoty doma aj vo svete – VIDEO, FOTO
- Blanár rokoval so zástupcami Gruzínska a Kirgizska, cieľom je prehĺbenie hospodárskej spolupráce – VIDEO, FOTO
- Slovensko je pripravené Ukrajine opäť poskytnúť pomoc, Blanár v rámci zasadnutia NATO rokoval aj s Landauom – FOTO
- Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
- V českom mestečku zo školy evakuovali 450 ľudí pre obavy z výbuchu
Panasonic chce vyhovieť zákazu USA, uvažuje o zastavení obchodovania s firmou Huawei
BRATISLAVA 23. mája (WebNoviny.sk) - Japonský výrobca elektroniky Panasonic uviedol, že zastavuje obchodovanie so spoločnosťou Huawei, aby vyhovel americkým reštrikciám.
Zákaz vlády USA
Americký zákaz dodávok čínskej firme sa totiž podľa firmy Panasonic týka tovarov, ktoré majú 25 % a viac komponentov pochádzajúcich z USA.
"Panasonic oznámil v internom hlásení, že by mal zastaviť transakcie so spoločnosťou Huawei a jej 68 pobočkami, na ktoré sa vzťahuje zákaz vlády USA," uviedla firma vo vyhlásení poskytnutom vo štvrtok pre BBC.
V ten istý deň však Panasonic na svojej čínskej internetovej stránke zverejnil protirečivé vyhlásenie, že je naďalej dodávateľom firmy Huawei. Na žiadosť BBC o objasnenie Panasonic hneď neodpovedal.
Čierny zoznam
Administratíva prezidenta USA Donalda Trumpa zaradila spoločnosť Huawei na svoj čierny zoznam, čiže zakázala, aby jej americké firmy dodávali technológie bez vládneho súhlasu.
Huawei je v epicentre americko-čínskej obchodnej vojny už mesiace. USA argumentujú, že čínska vláda by mohla produkty Huawei využiť na špionáž. Firma Huawei takéto tvrdenia popiera a tvrdí, že je od čínskej vlády nezávislá.
Viac k témam: Huawei, Panasonic
Zdroj: Webnoviny.sk - Panasonic chce vyhovieť zákazu USA, uvažuje o zastavení obchodovania s firmou Huawei © SITA Všetky práva vyhradené.
Populárne články
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.
Ruskí vojaci podľa Ukrajiny uviazli v pouličných bojoch o Pokrovsk
Okamurovi pred domom opäť viala ukrajinská vlajka
Majiteľovi značky Zara sa darí napriek konkurencii zo strany predajcov lacnejšieho oblečenia