Piatok, 1. júl 2022
Slnečno  27,6 °C
Mimoriadne správy

Odborári chcú zablokovať jednu zo strategických križovatiek, nesúhlasia so zmenami v dôchodkoch

 Webnoviny   5. október 2021  158
Odborári chcú zablokovať jednu zo strategických križovatiek, nesúhlasia so zmenami v dôchodkoch

5.10.2021 (Webnoviny.sk) - V Žiline sa v stredu 6. októbra uskutoční tretí zo série protestov odborárov z odborového zväzu (OZ) KOVO. Podobne ako na septembrových protestných akciách v Košiciach a Poprade chcú členovia najväčšieho odborového zväzu na Slovensku poukázať na znižovanie životnej úrovne a sociálnych štandardov slovenských zamestnancov.

Dvojdňová letáková kampaň


Protestujúci plánujú na dve hodiny zablokovať dopravu pri jednej zo strategických žilinských križovatiek pri výjazde na Martin.

„So začiatkom o 10:00 plánujeme obmedziť dopravu pri križovatke na Košickej ceste pred predajňou Merkury Market. Blokovaniu cesty predchádza dvojdňová letáková kampaň v uliciach mesta," uviedol člen predsedníctva Rady OZ KOVO pred Žilinský región Jaroslav Kordek.

Vek odchodu do dôchodku


Ako vyplýva z letákovej kampane, protest by mal byť zameraný na zmenu dôchodkového systému, ktorej súčasťou je zrušenie dôchodkového stropu.

„Budeme požadovať opätovné zastropovanie veku odchodu do dôchodku na 64 rokov, posilnenie prvého dôchodkového piliera a zvýhodnenie príspevkov do tretieho dôchodkového piliera," avizujú pred žilinským protestom odborári.

Viac k témam: Dôchodková reforma, Protest, Vek odchodu do dôchodku, Životná úroveň
Zdroj: Webnoviny.sk - Odborári chcú zablokovať jednu zo strategických križovatiek, nesúhlasia so zmenami v dôchodkoch © SITA Všetky práva vyhradené.
Copyright © SITA Slovenská tlačová agentúra a.s. Všetky práva vyhradené. SITA Slovenská tlačová agentúra a. s. si vyhradzuje právo udeľovať súhlas na rozmnožovanie, šírenie a na verejný prenos tohto článku a jeho častí.